Στο Δημοτικό Στάδιο της Καλογρέζας έγινε την Κυριακή ο 37ος Αγώνας δρόμου για το Μπλόκο Καλογρέζας.
![37οι Αγώνες Δρόμου "Μπλόκο Καλογρέζας"](https://e-neaionia.gr/wp-content/uploads/2024/03/430759917_122138231276089773_3574833733087439519_n-1024x1024.jpg)
![37οι Αγώνες Δρόμου "Μπλόκο Καλογρέζας"](https://e-neaionia.gr/wp-content/uploads/2024/03/430780032_122138231294089773_9072451525640232853_n-1024x1024.jpg)
![37οι Αγώνες Δρόμου "Μπλόκο Καλογρέζας"](https://e-neaionia.gr/wp-content/uploads/2024/03/430809724_122138231282089773_1093880717919279199_n-1024x1024.jpg)
![37οι Αγώνες Δρόμου "Μπλόκο Καλογρέζας"](https://e-neaionia.gr/wp-content/uploads/2024/03/bloko-kalogrezas-1024x1024.jpg)
Δείτε ακόμη: Μπλόκο Καλογρέζας – Το σκηνικό της εποχής και η μαζική εκτέλεση των 22 ηρώων
Τη διοργάνωση είχαν η Διεύθυνση Αθλητισμού του Δήμου Νέας Ιωνίας, ο Φυσιολατρικός Όμιλος Ν. Ιωνίας και ο Αθλητικός και Γυμναστικός Σύλλογος Νέας Ιωνίας«ΑΝΑΤΟΛΗ».
Τα αναλυτικά αποτελέσματα και οι έπαινοι αναρτήθηκαν εδώ
Καλύτερο χρόνο στην κατηγορία Ανδρών για τα 10 χλμ. πέτυχε ο Αθανάσιος Καρβουνιάρης του Γ.Σ. Ανατολή ενώ στις γυναίκες στην ίδια κατηγορία ήρθε πρώτη η Άννα Βεσυροπούλου του RunZone