ΟΦΝΙ: Σάρωσε στο Χειμερινό Πρωτάθλημα Νοτίου Ελλάδας στην Κολύμβηση Παμπαίδων

Αξιοσημείωτη επιτυχία για την ομάδα του ΟΦΝΙ στο πρόσφατο Χειμερινό Πρωτάθλημα Νοτίου Ελλάδας για τις κατηγορίες 13&14 ετών στο ΟΑΚΑ!

Με συμμετοχή 15 κολυμβητών – τριών η ομάδα της Νέας Ιωνίας κατέκτησε συνολικά 12 μετάλλια (2 χρυσά, 3 αργυρά, 4 χάλκινα σε ατομικά αγωνίσματα και 2 χρυσά, 1 αργυρό σε ομαδικά αγωνίσματα ), με εξαιρετικές επιδόσεις.

Σημαντικότερη στιγμή, η κατάκτηση της πρώτης θέσης των αγοριών της κατηγορίας Παμπαίδων Α (14 ετών) και η τρίτη θέση συνολικά στην ίδια κατηγορία.

Συγχαρητήρια σε όλους τους αθλητές και αθλήτριες για την προσπάθειά τους και ειδικότερα στους αθλητές Χατζίρη Φίλιππο, Αγγελάκη Ορέστη, Εσκίογλου Αλέξανδρο, και Χατζηδήμα Μάριο για τα μετάλλια που κατέκτησαν αλλά και στους Παρασκευιώτη Ευάγγελο και Ζήκο Ανδρέα για τη συμμετοχή τους στα ομαδικά αγωνίσματα που κατέλαβαν θέσεις μεταλλίων.