Άμεση ήταν η κινητοποίηση των Πυροσβεστών στο Ψυχικό το απόγευμα της Τετάρτης 26 Ιουλίου, όταν υποσταθμός του ΔΕΔΔΗΕ πήρε φωτιά.
Σύμφωνα με τις εκτιμήσεις των αρμοδίων πρόκειται πιθανότατα για αυτοανάφλεξη. Ο υποσταθμός του ΔΕΔΔΗΕ στην οδό Δάφνης στο Ψυχικό γέμισε καπνούς, ανησυχώντας τους περιοίκους, που ειδοποίησαν αμέσως το Δήμο και την Πυροσβεστική Υπηρεσία.
Η επέμβαση των συναρμοδίων ήταν άμεση και έτσι αποφεύχθηκαν τα χειρότερα.
![Ψυχικό: Αυτοανάφλεξη σε υποσταθμό του ΔΕΔΔΗΕ - Άμεση η επέμβαση των πυροσβεστών](https://e-neaionia.gr/wp-content/uploads/2023/07/363417711_6700380836697979_2343667858071076111_n.jpg)
![Ψυχικό: Αυτοανάφλεξη σε υποσταθμό του ΔΕΔΔΗΕ - Άμεση η επέμβαση των πυροσβεστών](https://e-neaionia.gr/wp-content/uploads/2023/07/363423773_6700381006697962_2144757179239030682_n-768x1024.jpg)
![Ψυχικό: Αυτοανάφλεξη σε υποσταθμό του ΔΕΔΔΗΕ - Άμεση η επέμβαση των πυροσβεστών](https://e-neaionia.gr/wp-content/uploads/2023/07/363429982_6700380970031299_1816197468100494074_n-768x1024.jpg)