Ο Δήμος Νέας Ιωνίας λειτουργεί ολοήμερο θερμαινόμενο χώρο για την προστασία των πολιτών από τις χαμηλές θερμοκρασίες από την Κυριακή 21/1/2024 στις 18:00 έως και την Τρίτη 23/1/2024 στις 8:00.
Στη σχετική ανακοίνωση του Δημάρχου Παναγιώτη Μανούρη αναφέρεται:
Όσοι συμπολίτες μας έχουν πρόβλημα θέρμανσης μπορούν να επισκεφθούν το Δ’ ΚΑΠΗ ( Ικαρίας 14, τηλ. επικ. 2102770774) που θα λειτουργεί ως θερμαινόμενος χώρος κατά τις παραπάνω αναφερόμενες μέρες και ώρες.
Σε περιπτώσεις που αδέσποτα ζώα κινδυνεύουν από τις χαμηλές θερμοκρασίες μπορείτε να επικοινωνείτε με την Δ/νση Περιβάλλοντος στο τηλέφωνο 210-2756000 προκειμένου να προχωρήσουν στις απαραίτητες ενέργειες για την προφύλαξη τους.
ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ
- Το Πάρτι στη Βουλιαγμένη: 41 χρόνια από το “ελληνικό Woodstock” του Λουκιανού Κηλαηδόνη
- 28 χρόνια χωρίς την Αλίκη Βουγιουκλάκη, το κορίτσι απ’ το Μαρούσι που έγινε το “πιο λαμπρό αστέρι”
- Νέα Φιλαδέλφεια: Η ίδρυση τον Ιούλιο του 1927 και οι πυροπαθείς των Αμπελοκήπων
- Γιάννης Τσαρούχης: Ο ζωγράφος που αποτύπωνε το επερχόμενο
- Υψηλός κίνδυνος φωτιάς σε πέντε Περιφέρειες της χώρας