Επική νίκη για τον Α.Ο. Νέας Ιωνίας – Κατέκτησε το κύπελλο ΕΠΣΑ

Στην κορυφή σκαρφάλωσε η ποδοσφαιρική ομάδα της Νέας Ιωνίας (Α.Ο. Νέας Ιωνίας) που την Τετάρτη 10 Απριλίου κατέκτησε στη Ριζούπολη το Κύπελλο ΕΠΣΑ, επικρατώντας στον τελικό επί του Άρη Πετρούπολης με 2-0.

Στον 53ο τελικό που διεξήχθη στο ¨Γ. Καμάρας” , η ομάδα του Ισίδωρου Σταυριανού ανέτρεψε όλα τα προγνωστικά και κατάκτησε άνετα με 2-0 την κορυφή του Κυπέλλου, για πρώτη φορά στην ιστορία της.

Τα γκολ σημειώθηκαν στο πρώτο ημίχρονο και συγκεκριμένα στο 30ο λεπτό του αγώνα από τον Δημήτρη Ραυτόπουλο και στο 44ο από τον Δημήτρη Βεζιρτζόγλου.

Μετά την επική της νίκη η ομάδα της Νέας Ιωνίας πηγαίνει ολοταχώς για το Ντάμπλ, ενώ εξασφάλισε και την συμμετοχή της στο Κύπελλο Ελλάδος για τη σεζόν 2024-25.