Στην κορυφή σκαρφάλωσε η ποδοσφαιρική ομάδα της Νέας Ιωνίας (Α.Ο. Νέας Ιωνίας) που την Τετάρτη 10 Απριλίου κατέκτησε στη Ριζούπολη το Κύπελλο ΕΠΣΑ, επικρατώντας στον τελικό επί του Άρη Πετρούπολης με 2-0.
Στον 53ο τελικό που διεξήχθη στο ¨Γ. Καμάρας” , η ομάδα του Ισίδωρου Σταυριανού ανέτρεψε όλα τα προγνωστικά και κατάκτησε άνετα με 2-0 την κορυφή του Κυπέλλου, για πρώτη φορά στην ιστορία της.
![](https://e-neaionia.gr/wp-content/uploads/2024/04/nea-ionia-2.jpg)
Τα γκολ σημειώθηκαν στο πρώτο ημίχρονο και συγκεκριμένα στο 30ο λεπτό του αγώνα από τον Δημήτρη Ραυτόπουλο και στο 44ο από τον Δημήτρη Βεζιρτζόγλου.
Μετά την επική της νίκη η ομάδα της Νέας Ιωνίας πηγαίνει ολοταχώς για το Ντάμπλ, ενώ εξασφάλισε και την συμμετοχή της στο Κύπελλο Ελλάδος για τη σεζόν 2024-25.