Ένα συμβολικό ενθύμιο από την Αλάγια, την αλησμόνητη Μικρασιατική πατρίδα, των ιδρυτών της Νέας Ιωνίας παραδόθηκε στο Δήμαρχο της πόλης.
Ειδικότερα, ο Δήμαρχος της Νέας Ιωνίας Παναγιώτης Μανούρης, συναντήθηκε με τον Αντιπρόεδρο του Συνδέσμου Αλαγιωτών Παντελή Κότσογλου.
Κατά τη διάρκεια της συνάντησης ο κ. Κότσογλου παρέδωσε στον κ. Μανούρη ενθύμιο εκ μέρους του Δημάρχου της Alanya Adem Murat Yücel αλλά και το βιβλίο του συγγραφέα και Αντιδημάρχου της Alanya Abdullah Akbas.
![Ενθύμιο από την Αλάγια της Μικράς Ασίας στο Δήμαρχο Νέας Ιωνίας](https://e-neaionia.gr/wp-content/uploads/2024/02/WhatsApp-Image-2024-02-16-at-13.07.29-819x1024.jpeg)
Η συζήτηση πραγματοποιήθηκε σε θερμό κλίμα. Συμφώνησαν να συσφίξουν περαιτέρω τις σχέσεις τους και προς αυτή την κατεύθυνση θα συμβάλουν τόσο ο Δήμαρχος Νέας Ιωνίας όσο και ο Σύνδεσμος Αλαγιωτών.