Μαθητές, γονείς, εκπαιδευτικοί, εργαζόμενοι και συνταξιούχοι συγκεντρώθηκαν το απόγευμα της Τρίτης στη Νέα Ιωνία και διαδήλωσαν την αγανάκτησή τους για την τραγωδία στα Τέμπη
![Συγκέντρωση στην Πλατεία Σημηριώτη στη Νέα Ιωνία Συγκέντρωση στην Πλατεία Σημηριώτη στη Νέα Ιωνία](https://e-neaionia.gr/wp-content/uploads/2023/03/πλατεία-Σημηριώτη.jpg)
Η κινητοποίηση είχε ως στόχο φορείς και κάτοικοι να διαμαρτυρηθούν για την τραγωδία στα Τέμπη και να στείλουν ένα ηχηρό μήνυμα στους ιθύνοντες.
![Πανό και πλακάτ διαμαρτυρίας στη συγκέντρωση της Νέας Ιωνίας για τα Τέμπη Πανό και πλακάτ διαμαρτυρίας στη συγκέντρωση της Νέας Ιωνίας για τα Τέμπη](https://e-neaionia.gr/wp-content/uploads/2023/03/Σεφέρης-1024x718.jpg)
Στον κόσμο που συγκεντρώθηκε στην πλατεία Σημηριώτη χαιρετισμούς απηύθυναν οι εκπρόσωποι των μαθητών, των εκπαιδευτικών, των συνταξιούχων, των εργαζομένων και άλλων φορέων.
![Με πανό και συνθήματα η συγκέντρωση εξέφρασε για μία ακόμη φορά τη λαϊκή οργή Με πανό και συνθήματα η συγκέντρωση εξέφρασε για μία ακόμη φορά τη λαϊκή οργή](https://e-neaionia.gr/wp-content/uploads/2023/03/nea_ionia_kinitopiisi_3-1024x576.jpg)
Οι συγκεντρωμένοι διαδήλωσαν στη Λεωφόρο Ηρακλείου και κάλεσαν τους πάντες στην κινητοποίηση της Πέμπτης στα Προπύλαια
![πραγματοποιήθηκε πορεία στους κεντρικούς δρόμους της περιοχής, όπου απευθύνθηκε πλατύ κάλεσμα συμμετοχής στην πανελλαδική - πανεργατική απεργία, την Πέμπτη 16 Μάρτη, στις 11.30 π.μ., στα Προπύλαια](https://e-neaionia.gr/wp-content/uploads/2023/03/nea_ionia_kinitopiisi_2-1024x576.jpg)