Ακούραστα τα κορίτσια του ΟΦΝΙ κατατρόπωσαν τον ΠΑΟΚ στον τελικό Κυπέλλου Χάντμπολ

Γιορτή για τα κορίτσια της Νέας Ιωνίας: Κυπελλούχος Ελλάδος στο Χάντμπολ ο Ο.Φ.Ν.Ι.

Γιορτή και περηφάνια για το κύπελλο που έφεραν για μία ακόμη φορά στη Νέα Ιωνία τα κορίτσια της ομάδας χάντμπολ του Ο.Φ.Ν.Ι.

Μετά από πέντε χρόνια ο ΟΦΝΙ κατέκτησε το Κύπελλο στο χάντμπολ γυναικών. Ο σύλλογος της Νέας Ιωνίας επικράτησε του ΠΑΟΚ 29-23 και έφτασε στην κατάκτηση του τροπαίου.

Ακούραστα τα κορίτσια του Ο.Φ.Ν.Ι. κατατρόπωσαν τον ΠΑΟΚ στον τελικό Κυπέλλου Χάντμπολ

Ο τελικός ήταν ντέρμπι στο πρώτο ημίχρονο, αφού οι δύο ομάδες κυνηγούσαν γκολ με γκολ η μία την άλλη,με την ομάδα του Ζιβούλοβιτς να έχει το προβάδισμα, αλλά τον ΠΑΟΚ να μην την αφήνει να ξεφύγει. Κάπως έτσι το σκορ του πρώτου ημιχρόνου διαμορφώθηκε οριακά σε 13-11 υπέρ του ΟΦΝΙ.

Στο δεύτερο ημίχρονο όμως η Νέα Ιωνία κυριάρχησε απόλυτα και έφτασε εύκολα στη νίκη, με πρώτες σκόρερ τις Κμίροβα και Κριντς και την Μάγδα Κεπεσίδου να βάζει την τελική σφραγίδα στη νίκη.