Έργα Ειρήνης, Ζωγραφιές και παιδικά τραγούδια γέμισε το Σάββατο 16 Απριλίου το Κέντρο της Νέας Ιωνίας.
![](https://e-neaionia.gr/wp-content/uploads/2022/04/Ειρηνη1.jpg)
Στην αντιπολεμική συγκέντρωση που οργάνωσαν οι Σύλλογοι Γονέων Νέας Ιωνίας και ο Σύλλογος Εκπαιδευτικών «Γ. Σεφέρης», στην Πλατεία Σημηριώτη, μιικροί και μεγάλοι από τη Νέα Ιωνία έστειλαν το βροντερό μήνυμα «Το όνειρο του παιδιού είναι ειρήνη…»
![](https://e-neaionia.gr/wp-content/uploads/2022/04/InkedIMG-b62f40c53be4ef7fb611e8e59ef88a94-V4074.jpg)
Στην εκδήλωση παρουσιάστηκαν ζωγραφιές, αφίσες ατομικές, αφίσες ομαδικές και κατασκευές από ανακυκλώσιμα. Ομάδες παιδιών της πόλης απήγγειλαν ποιήματα και τραγούδησαν για την Ειρήνη.
![](https://e-neaionia.gr/wp-content/uploads/2022/04/InkedIMG-f4dedf40ce1bc254303e3ee40ba047d8-V4075.jpg)
Παιδιά, γονείς και εκπαιδευτικοί έστειλαν ηχηρό μήνυμα για τα ζητούμενα της εποχής και τις σκέψεις των λαών!