Η Άνοιξη …μετακόμισε στην Κηφισιά με χιλιάδες λουλούδια να κατακλύζουν το χώρο. Η 69η Ανθοκομική Έκθεση άνοιξε τις πύλες της χθες και υπόσχεται μοναδικές εμπειρίες, μέσα από εικόνες και ευωδιές που μαγεύουν
![Μαγευτικές εικόνες στην Κηφισιά - Άνοιξε η 69η Ανθοκομική έκθεση με 86 περίπτερα](https://e-neaionia.gr/wp-content/uploads/2023/04/1.jpg)
Για πρώτη φορά φέτος η συμμετοχή εκθετών ξεπέρασε κάθε προηγούμενο, με 86 περίπτερα να μπαίνουν στο χώρο της έκθεσης
![Μαγευτικές εικόνες στην Κηφισιά - Άνοιξε η 69η Ανθοκομική έκθεση με 86 περίπτερα](https://e-neaionia.gr/wp-content/uploads/2023/04/2-2.jpg)
Εικόνες πανέμορφες προσφέρουν τόσο οι έκθετες, όσο και οι ειδικές δράσεις που έχουν σχεδιαστεί από αρχιτέκτονες τοπίων για να αναδείξουν την αξία της αισθητικής και των λουλουδιών στο χώρο
![Μαγευτικές εικόνες στην Κηφισιά - Άνοιξε η 69η Ανθοκομική έκθεση με 86 περίπτερα](https://e-neaionia.gr/wp-content/uploads/2023/04/3-1.jpg)
Από την 69 Ανθοκομική Έκθεση Κηφισιάς δεν λείπουν και φέτος οι εικόνες των ελληνικών κήπων, με στοιχεία από τη λαογραφία και την ελληνική παραδοσιακή αρχιτεκτονική
![Μαγευτικές εικόνες στην Κηφισιά - Άνοιξε η 69η Ανθοκομική έκθεση με 86 περίπτερα](https://e-neaionia.gr/wp-content/uploads/2023/04/4.jpg)
Χιλιάδες λουλούδια περιμένουν τους επισκέπτες ενώ οι ειδικοί του χώρου είναι εκεί για να δώσουν συμβουλές και κατευθύνσεις για τη σωστή διατήρηση τους
![Μαγευτικές εικόνες στην Κηφισιά - Άνοιξε η 69η Ανθοκομική έκθεση με 86 περίπτερα](https://e-neaionia.gr/wp-content/uploads/2023/04/6.jpg)
Τα περίπτερα έχουν ποικίλους σκοπούς και ανάμεσά τους ξεχωρίζουν αυτά που εμπεριέχουν την έννοια της προσφοράς
![Μαγευτικές εικόνες στην Κηφισιά - Άνοιξε η 69η Ανθοκομική έκθεση με 86 περίπτερα](https://e-neaionia.gr/wp-content/uploads/2023/04/7.jpg)
Και φυσικά το αρχοντικό στοιχείο της Κηφισιάς αναδεικνύεται σε όλο το μεγαλείο του από τον θεματοφύλακα της τοπικής κουλτούρας: τον Πολιτιστικό Σύλλογο των Κηφισιωτών